Jak to všechno začalo?

Jmenujeme se Magdaléna a Karolína, jsme nejlepší kamarádky, které spojuje nekonečná zvědavost a hravost. Protože momentálně žijeme v různých zemích, dělí nás od sebe nemalá vzdálenost, která ale na naši vzájemnou komunikaci a přátelství nemá žádný vliv. Proč tomu tak je? Nikdy jsme se nepřestali ptát a zajímat se o tu druhou. Naše „Slovíčko“ vzniklo při jedné z našich diskuzí o tom, jak dnešní komunikaci mezi přáteli, rodinou ale i na pracovištích ovládají moderní technologie. Zapomíná se tak na přirozenou komunikaci. Rády se vzděláváme, poznáváme nová místa, různé lidi a jejich příběhy.

Rozhodly jsme se, že je čas na změnu – místo podpory digitálního světa, bychom se rády vrátily zpět k prožívání a užívání si přítomných okamžiků s lidmi, se kterými se známe chvilku nebo i celý život. Komunikace je velmi důležitá, proto jsme vytvořily nástroj v podobě karet s otázkami, jejichž myšlenkou je být druhým zase o něco blíž, otevírat nová témata k diskusi i zamyšlení, lépe se poznat nebo se jen hezky pobavit. Obě dvě jsme prošly studiem komunikace v různých oblastech, médií, marketingu a koučinku. Uvědomujeme si, že je to základní stavební kámen, který buduje a prohlubuje vztahy nejen osobní, ale i pracovní.

Naším hlavním cílem bylo strukturovat otázky jednoduše, ale zároveň k zamyšlení, vyrobit karty s láskou k přírodě, jelikož se snažíme šetřit naši planetu. Naším projektem a první základní edicí „Na Slovíčko“ bychom chtěly poukázat na důležitost otázek samotných – i těch nejobyčejnějších. Budete se možná divit do jakých míst a diskusí vás dostanou a co všechno se o ostatních můžete dozvědět. Jak často rády říkáme – je umění se dobře ptát. 

~ M + K